Isoleer- en Bespaaractie Gemeente Hof van Twente

78

Verwarm uw huis en bespaar energie met de isolatie- en bespaaractie van de gemeente Hof van Twente
In deze tijd van het jaar is het snel koud in huis. Om warm te blijven, isoleren veel mensen hun woning. Maar dat is niet goedkoop. Daarom start de gemeente Hof van Twente met een isolatie- en bespaaractie. In de eerste week van januari ontvangt u een brief op de deurmat als u eigenaar bent van een grondgebonden koopwoning en in 2023 een voorschot energietoeslag heeft ontvangen óf als uw woning energielabel D of lager heeft.

Warmte vasthouden en energie besparen
De gemeente Hof van Twente wil dat bewoners met lagere inkomens, die in een woning met een lager energielabel (D of lager) wonen, de warmte in huis kunnen behouden én kunnen
besparen op hun energierekening. Edwin Scheperman, wethouder duurzaamheid, zegt hierover: “Met deze isolatie- en bespaaractie bieden wij extra ondersteuning. Als
woningeigenaar kiest u zelf met welke isolatiemaatregel u uw woning warm wilt houden, en als huurder kiest u welk energiezuinig witgoedapparaat u aanschaft.” De gemeente voert deze actie uit met middelen van de Rijksoverheid.

Isolatieactie
Bent u eigenaar van een grondgebonden koopwoning en heeft u in 2023 een voorschot energietoeslag ontvangen óf heeft uw woning energielabel D of lager? Dan heeft gemeente Hof van Twente een isolatieactie voor u. Hiermee kunt u de vloer, de bodem, het dak of de ramen in uw huis laten isoleren door gecertificeerde bedrijven. De gemeente organiseert deze actie in samenwerking met Duurzaam Bouwloket, het energieloket van de gemeente.

Bespaaractie
Bewoners van huurwoningen die een voorschot energietoeslag hebben ontvangen, kunnen hun oude witgoedapparaten van minimaal acht jaar oud, zoals koelkasten, vriezers en wasmachines, omruilen voor nieuwe, energiezuinige witgoedapparaten. Dit is mogelijk met
de kadokaart die u ontvangt van de gemeente. De gemeente organiseert deze actie in samenwerking met het regionaal energieloket.

Vorig artikelDiepenheimer Merlijn Dewasme en Julia Cremers brengen nieuwe single uit
Volgend artikelTekencursus ‘Tekenen is onderzoek’